«تانکرهای متخلف تخلیه کننده فاضلاب های چاههای جذبی نهاوند زیر تیغ قانون»

مجلس انقلابی و خادم‌ملت گره‌گشای دستگاه اجرایی است

اهدا ۲ سری جهیزیه به نوعروسان نهاوندی به مناسبت دهه بسیج سازندگی

نبود پارکینگ در مرکز شهر نهاوند سبب پارک های نامنظم و غیر قانونی شده است

بانک ها برای حل مشکلات پروژه مسکن نهاوند کم کاری نکنند

دستگیری سارقان دینام کولر با ۱۶ فقره سرقت در نهاوند

دستگیری سه نفر سارق باغات در نهاوند

شوراها و دهیاران می‌توانند با فرهنگ‌سازی در تبیین برنامه‌های دولت نقش محوری داشته باشند

حرکت کارخانه سیمان نهاوند در جهت کسب موفقیت و افتخار است

برنامه فعالیت پزشکان متخصص در کلینیک تخصصی امام خمینی (ره) نهاوند اعلام شد

 • کد خبر : 8975

صدای نهاوند:
مراسم تودیع و معارفه بخشدار جدید گیان صبح روز سه شنبه در شرایطی در سالن کتابخانه بصیرت شهر گیان برگزار شد که این مراسم با حاشیه های مختلفی روبرو بود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای نهاوند، فرماندار و مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان  در بدو ورود به شهر گیان به بخشداری رفتند و بعد از دیدار با کارمندان و اعضا شورای شهر و دهیاران و در شرایطی که یحیی رضایی بخشدار سابق و تعدادی از اعضا شورای شهر گیان در بخشداری ماندند به محل برگزاری مراسم رفتند.

با حضورمسئولان آئین تودیع و معارفه بخشدار گیان با تلاوت قرآن کریم و پخش سرود ملی آغاز شد که بعد از پایان پخش سرود ملی یحیی رضایی بخشدار سابق گیان به همراه خانواده و دوستان خود وارد سالن برگزاری مراسم شد.

در این هنگام مجری برنامه سین برنامه های مراسم را در خواست کرد که فرماندار نهاوند گفت: طبق مراسم های تودیع و معارفه گذشته عمل کنید، ابتدا بخشدار فعلی صحبت کند بعد فرماندار، بعد ….این موضوع مورد اعتراض یحیی رضایی بخشدارگیان قرار گرفت و گفت من آخر صحبت می کنم و تلاش دوستان و مسئولان هم برای متقاعد کردن رضایی به رعایت عرف اینگونه جلسات فایده ای نداشت، در این هنگام رضایی در وسط سالن با صدای بلند گفت: مردم نهاوند پنج فرماندار دارد، رضا قیاسی فرماندار اول است، سیدرضا سلامتی، فرماندار دوم است، آیت صالحی فرماندار سوم است، فرهاد جهانیان، فرماندار چهارم است و کریم حمیدوند فرماندار پنجم است ایشان خودشم هم می داند هیچ کاره است و بازیچه دست این چهار نفر است،خصوصیات اخلاقی من به گونه ای است که در شهری که پنج فرماندار دارد نمی توانم کار کنم و تا کنون هم به کسی باج نداده ام.

در این هنگام فرماندار نهاوند برای سخنرانی به جایگاه رفت اما رضایی در وسط سالن همچنان به حرفای خود ادامه داد و با وجود اینکه دوستان و برخی مدیران وی را یکبار به آخر سالن هدایت کردند اما دوباره برگشت و در وسط سالن گفت: من چهار سال بخشدار بخش گیان بوده ام و حرف دارم که فرماندار نهاوند از پشت تریبون گفت: آقای رضایی ما تصور دیگری از شما داشتیم به هرصورت با وساطت دوستان یحیی رضایی متقاعد شد در ردیف اول و کنار خانواده خود بنشیند تا فرماندار سخنرانی خود را آغاز کند.

فرماندار نهاوند با بیان اینکه این پست‌ها در دست ما امانت است، گفت: پست و منصب به ما هویت نمی‌دهد بلکه این ما هستیم که به پست‌ها و مناصب هویت می‌دهیم.

کریم حمیدوند افزود: خدا می‌داند، هدف ما از تشکیل این جلسه تشکراز خدمات چهار ساله رضایی بود برخلاف دیدگاه رضایی که فکر می‌کند ما برای تخریب او آمده‌ایم، و گرنه می توانستیم این جلسه را در سالن بخشداری برگزار کنیم.

حمیدوند با بیان اینکه مردم بخش گیان وبرخی از اعضای شورای شهر تمام تلاش خود را کردند که رضایی بماند اما شرایط طور دیگری رقم خورد، گفت: جهانگیری همه نیامده که در تقابل با این‌ها باشد و یا درگیر شود، هر مسئولی هر جای باشد برای خدمت نیاز به راهی هموار دارد.

وی افزود: بخشدار وظیفه دارد مشکلات همه مردم را پیگیری و حل کند  اما از بخشدار می خواهم افرادی را که از دولت حمایت کرده اند و چوب حمایت از دولت را خورده اند مورد تفقد قرار دهد، ضمن اینکه باید با همه اقشار مختلف مردم مخصوصا خانواده های معظم شهدا درارتباط باشد.

فرماندار نهاوند ادامه داد: من از بخشدار سابق گیان علی رغم این توهین های که فرمودند تشکر می کنم اشکال ندارد، بالاخره ایشان ناراحت هستند من می پذیرم، ولی خدا می داند شخصا با آقای استاندار در ارتباط هستم و تمام برنامه و تغییرات با هماهنگی و موافقت با استاندار انجام می شود.

کریم حمیدوند گفت: این ذهنیت قبل از اینکه من به نهاوند بیایم وجود داشت، که شخص دیگری فرماندار است و حمیدوند هیچ کاره است این نشان می دهد این شایعه از قبل بود در حالی که همه می دانند من تازه مسئول نشده ام و ۲۵ سال سابقه کار اجرایی دارم این مسئولیت ها می آیند و می روند و فقط روابط و دوستی برای ما می ماند اینها کف روی آب هستند.

حمیدوند افزود: من وظیفه دارم از استاندار دستور پذیری داشته باشم چون مسئول مافوق من است ازهمان روز اول گفتن حمیدوند آمده است انتخابات را برگزار کند برود کاره ای نیست شخص دیگری تصمیم گیرنده است.

وی گفت: اگر به سلامتی توجه می شود به خاطر این است که هزینه داده، سلامتی یک فعال سیاسی است که در تمام انتخابات شرکت کرده فعال بوده مسئول ستاد بوده، تشکل ها را هدایت کرده و در عین حال مدیریت هم کرده است و با مسئولان وقت همکاری کرده تا مشکلی پیش نیاید.استاندار پیگیر شد تا سلامتی برای فرمانداری فامنین برود اما وی گفت: من نمی روم من می خواهم به مردم نهاوند خدمت کنم اگر دنبال پست بود می رفت.

حمیدوند ادامه داد: سلامتی در چار چوب قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت کرده است، آیت صالح نزدیک به یک سال در راس بهزیستی قرار گرفت و خدا شاهد است در این مدت بهزیستی را متحول کرد و هنگامی که پیشنهاد پست بخشداری مرکزی به وی شد گفت: اجازه بدهید من در همان بهزیستی باشم آنجا جمعیت خوبی دارد که می شود آنها را از خدمات دولت بهره مند ساخت، اینها نیروهای هستند که دنبال پست نیستند و دنبال خدمت هستند.

فرماندار نهاوند درمورد جهانیان گفت: ایشان یک بخش را اداره می کند که خود در حد شهرستانی است بخش خزل دارای ۴۰ هزار جمعیت است بخش قدیمی است و الان هم برای بخشی می رود که سه شهر و سه امام جمعه دارد. و این نشان می دهد جهانیان می خواهد ارتقا پیدا کند.

کریم حمیدوند افزود: همه این عزیزان به اندازه من رضایی را دوست دارند، رضایی هم چیزی از آنها کم ندارد رضایی می توانست هنگامی که بخشدار گیان شد شروع به کارش را بزند و حقوق بخشداری بگیرد اما این کار را نکرد و به همان حقوق جانبازی خود قناعت کرد.

حمیدوند بیان داشت: رضایی در کار کم نگذاشته است، پیگیر بوده اما الان نیازه است جابه جا شود و من می خواهم، نه بعنوان مشاور بایگانی بلکه بعنوان مشاوری پویا که از او انتظار دارم در فرمانداری باشد چون دنبال حقوق و منافع مادی نیست چون اهل جبهه و جنگ و ایثارگری بوده است و درزرامین طایفه انقلابی و بسیجی دارد.

وی افزود: من از رضایی واقعا قدردانی می کنم همین که شورای شهر گیان که همراه و حامی دولت است، برای اینکه رضایی تغییر نکند خود را به آب و آتش زدند برای ما کافی است که رضایی عملکرد خوبی در بخش گیان داشته است.

فرماندار نهاوند در پایان گفت: من از این اتفاقی که پیش آمد عذر خواهی می کنم و اگر من هم مقصر بودم مرا ببخشید من قصد داشتم  برنامه طبق روال پیش برود اما حالا که اقای رضایی می خواهد روال را تغییر دهد اشکال ندارد.

بعد از سخنرانی فرماندار یحیی رضایی برای سخنرانی به جایگاه رفت و با عرض تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی گفت: من در سال ۹۲ و به پیشنهاد مجتبی مولوی فرمانداروقت به بخشداری گیان آمدم  و جای کسی هم  نیامدم چون بخشدار گیان به قم رفته بود وبخشداری را با یک میلیون و پانصد هزار تومان بدهی  و پنج نیرو تحویل گرفتم که هر کدام ۱۵سال سابقه کار داشتند البته این نیروها بعد از مدتی از من گرفته شد و فقط با یک نیرو کار کردم.

رضایی گفت: چون دیروز ساعت ۱۴ بعدازظهر به من گفتند فردا مراسم تودیع و معارفه است، گفتم این تودیع معارفه نمی شود چون باید فرصتی برای حساب و کتاب و قدردانی از مردم باشد.

وی ادامه داد: در مدت تصدی بخشداری گیان ۴ انتخابات ملی و با شکوه را برگزار کردم، و بر اساس مر قانون کارم را انجام دادم و دخالتی در رای مردم که به چه کسی رای بدهند و به چه کسی رای ندهند نکردم چون این حرکت را توهین به عقلانیت مردم می دانستم.

بخشدار سابق گیان گفت: اقای الماسی من تحریم بودم حتی بعد از برجام هم من تحریم بودم و با یک کارمند کار آموز کار می کردم، با این وضعیت تمام کارهای حوزه بخشداری و گردشگری را انجام دادم .

یحیی رضایی ادامه داد: کمترین امکانات و سیستم یارانه ای در بخشداری گیان بود و امضا دیجیتال بنده را تا ساعت آخر شروع انتخابات در سیستم تعریف نکرده بودند همه کارهای انتخابات را انجام میدادم اما برای امضا دیجیتال باید به فرمانداری نهاوند مراجعه میکردم.

رضایی گفت: اولین بخش شهرستان نهاوند بودم که هئیت اجرایی را بدون چالش تشکیل دادم، اولین بخش شهرستان بودم که صندوق های رای را بدون چالش به فرمانداری تحویل دادم و از آنها عکس گرفتم.

وی اظهار داشت: ۹سال بود که در سراب گیان اراضی ملی به صورت غیر قانونی تصرف شده بود و تبدیل به محلی برای عرضه قلیان و …شده بود، هر کس قلمروی برای خودش درست کرده بود و تخلیه هم نمی کردند من ورود میدانی کردم در شرایطی که با اسلحه هم تهدید شدم؛ اما سرانجام خلع ید کردم و اجازه ندادم هیچ گونه چالش اجتماعی و سیاسی در این بخش به وجود بیاید.

یحیی رضایی گفت: من جانبازم و تحت درمان و باید برای درمان به تهران می رفتم اما در این مدت به خاطر کارم نرفتم و هیچ گونه حقوقی از بخشداری نگرفتم وجالب است گه فرماندار از ۱۰ تماس بنده به ۲تای آن جواب می داد.

در این هنگام فرماندار گفت: شما چرا دروغ می گفتی زنگ میزدیم می گفتی سرکارم بعد تحقیق می کردیم مشخص می شد بروجرد سر کلاس هستی، اینکه عنوان می کنی سیستم و کامپیوترکم بود، بعلت این بود که نمی توانستی با کامپیوتر کار کنی، من به احترام همسرشما که در جلسه حضور دارند این مسائل را بازگو نکردم.

در ادامه بخشدار سابق گیان گفت: من در مدت چهار سال گذشته،  روز عیدم هم در بخشداری سر کار بودم، همسرم در بیمارستان بستری شد نه وقت شد به ملاقات همسرم بروم و نه برای ترخیص به بیمارستان بروم و از وقوع یک جنگ مسلحانه بین دو طایفه در یکی از روستاهای بخش جلوگیری کردم. و در بین بخشداران کمترین مرخصی را استفاده کرده ام.

یحیی رضایی گفت: در این مدت دردو جا کاری بهتر از بخشداری برای من فراهم شد اما چون دوستانی بهتر از اعضا شورای شهر و دهیاران نداشتم نرفتم آقای الماسی آخرین دریافتی من از بخشداری ۷۰۰ هزار و ۵۰۰ تومان بوده است که جای بنزین و موبایل و تشکیلات خرج شده است.

رضایی بیان داشت: از همه دوستانی که در این مدت با من کار کردن  تقدیر دارم و می خواهم مرا حلال کنید.

وی در ادامه شروع به خواندن این دو بیتی کرد: هر کس بد ما به مافوق گوید، ما دیده زه غم نمی خراشیم، ما خوبی او به خلق گویم، تا هر دو دروغ گفته باشیم.

بخشدار سابق گیان ادامه داد: آقای حمیدوند گلایه ای از طرف دوستان و مردم شهر گیان دارم، شما از زمانی که به شهرستان نهاوند آمده اید، بخش گیان و زرین دشت را نادیده گرفتید وتماما به بخش مرکزی آیت صالح توجه کردید، به بخش فیروزان توجه کردی به اقای سلامتی اهمیت دادی خودت هم میدانی و خدای تو هم میداند، در این مدت که اینجا بودی بخش گیان و زرین دشت را نادیده گرفتی این یک ضعف مدیریتی است، شما بخش گیان و زرین دشت را فدای دوستان خود کردید.

یحیی رضای گفت: فرمانداری نهاوند در حال حاضر مشورتی است و چندتا فرماندار دارد، من آنقدر که از اقای صالح بخشدار مرکزی دستور می گرفتم از شما نمی گرفتم اقای صالح جایگاهش بخشدار مرکزی است اما چون کار حاکمیتی انجام نداده اطلاع نداشت.واقعا متاسفم.

در این هنگام فرماندار گفت: آقای رضایی چرا الان این مسائل را بیان می کنی که رضایی گفت: برای اینکه ۱۰ بار تماس گرفتم اماجواب نمی دادی.

فرماندار گفت: آقای الماسی شما چند بار جلسه در استانداری برگزارکردی که بخشدار گیان در چند جلسه حاضر بوده است؟

آقای بخشدار شما اصلا پاهایت داخل روستاهای بخش خورده است؟

رضایی خطاب به رئیس دفتر نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: اقای احمدوند از بعد از انتخابات و بعد از برجام من تحریم هستم به همین علت چند بار می خواستم خداحافظی کنم اما از دوستانم خجالت کشیدم.

رضایی ادامه داد: آقای بهرام نیا قبل از انتخابات مانند همه کاندیداها با من صحبت داشت، بقیه ازمن انتظار داشتند کمک حال آنها باشم اما آقای بهرام نیا انتظارش ازمن فقط عمل به مر قانون بود.

وی در پایان با جمله من کریمه بودم نه جز اوکرین بودم نه روسیه صحبت های خود را پایان داد.

بعد از صحبت های رضایی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان  سخنرانی کرد.

ابوالقاسم الماسی گفت: از ویژگی مهم انقلاب اسلامی اتکا به حضور مردم است که باعث شده است بعد از ۳۸ سال همچنان به آرمانهای امام و رهبری پایبند باشیم.

الماسی گفت: خدمت به این مردم افتخار است و باید روزی هزار بار خداوند را شاکر بود که فرصت خدمتگزاری به مردم را برای ما فراهم کرده است این پست ها امانت است در دست ما و خوش به سعادت افرادی که در این فرصت خیلی کوتاه اول رضایت خداوند را جلب می کنند و بعد رضایت مردم و در نزد وجدان خود احساس آرامش می کنند.

وی افزود: ما در کشور مسئولان متعهد و کاردان که بدون منت و دادن زدن کار می کنند کم نداریم، مسئولانی که به خاطر اعتقاد و ایمان به مردم و انقلاب کار می کنند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان بیان داشت: در کشور ما در حوزه سیاسی جابه جای و تغییر مدیریت زیاد است که طبیعی هم هست و این جابه جای هم دلیل بر ضعف و ناتوانی افراد نیست.

ابوالقاسم الماسی گفت: بخشدار سابق گیان در صحبت های خود اشاره کرد چهارسال در بخشداری بوده است و با چهار فرماندار کار کرده است که این مطلب گویای همه چیز است که این پست ها خیلی ماندگار و با دوام نیست، در حوزه سیاسی چهار سال یک جا بودن کار بزرگی است که بخشدار گیان موفق به انجام آن شده است.

الماسی بیان داشت: این تغییرات مدیریتی عادی و طبیعی است ، ما در شهرستان نهاوند دو بخشدار داریم که از دولت قبل باقی مانده اند یکی همین بخشدار گیان است و دیگری بخشدار زرین دشت، در شرایطی که در سطح استان همدان ۲۵ بخشداری وجود دارد که ۲۳ بخشدار عوض شده اند.

وی افزود: من فکر می کنم رضایی بیشترازحد انتظار مورد اعتماد بوده که تا کنون باقی مانده است. وی تمام تلاش و کوشش خود را انجام داده است و امروز باید خوشحال باشد که این بار سنگین مسئولیت ازدوشش برداشته می شود و می تواند به خانواده و فرزندان خود بیشتر برسد.

 الماسی تاکید کرد: کار اجرایی کار سختی است وقتی من امروز این مسئولیت را می پذیرم با تمام سختی و مشکلات و کمبودها آن را می پذیرم.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان گفت: کمبود امکانات و اعتبار، کمبود نیروی انسانی و ..در حوزه کاری وجود دارد اما باید با این وضعیت سخت کار کرد.

ابوالقاسم الماسی ادامه داد: فرمانداردر تمام شرایط باید به مردم و مسئولان پاسخگو باشد در همه شرایط هر اتفاقی در حوزه شهرستان پیش بیاید باید جواب بدهد با این شرایط آیا این درست است به خاطر بعضی کمبودها و نقص ها در حوزه کار خود ،فرماندار را زیر سوال ببریم و اینچنین به او بتازیم.

الماسی گفت: فرماندار نماینده نظام و دولت است هر کاری انجام می دهد به اسم نظام تمام می شود بخشدار هم همین گونه است.به همین خاطر فرماندار و بخشدار شان و جایگاه دارند و نباید به راحتی به خاطر اختلافات داخلی این شان و منزلت ها را خدشه دار کنیم.

وی افزود: فرماندار بالادستی دارد و اگر مشکلی وجود دارد باید به معاونین استاندار و یا خود استاندار مطرح شود آنچه آقای رضایی بیان کردند  قبل از اینجا کجا گفته شده و به چه شخصی گفته شده است.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان ادامه داد: شان و منزلت حقوقی فرماندار خیلی بالا و ارزشمند است وقتی فرماندار را خطاب قرار می دهیم این جایگاه حقوقی را خطاب قرار داده ایم پس نباید این جایگاه ها را کوچک کنیم و یا خدشه ای به آن وارد کنیم.

ابوالقاسم الماسی گفت: من در زمان دولت آقای خاتمی ۸ سال مدیر کل دفتر اجتماعی استانداری بودم، دولت عوض شد طبیعی بود هیچ پستی به من ندهند سه ماه به من کار ندادند، جا نداشتم، اتاق نداشتم، ساعت ۱۰صبح می رفتم استانداری ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه بیرون می رفتم اما ناراحت نبودم چون آن دولت ما رو قبول نداشت.

الماسی اظهار داشت: ما طلبی نداریم از مردم و  نظام بلکه بر عکس همه ما به این مردم و انقلاب بدهکاریم وباید فقط  بر اساس تکلیف باید عمل کنیم.

وی گفت: آیت الله هاشمی آدم کوچکی نبود در تمام مسئولیت های ارشد نظام به جز رهبری مسئولیت داشتند و هر جای هم رفتند به آن مسئولیت شان دادند اما گاهی وقت ها این شخص که این همه مسئولیت های سنگین بر عهده داشته است و حق بزرگی بر گردن نظام داشت را رد صلاحیت می کنند، اما ایشان چقدر بزرگوارانه برخورد می کنند.و اعلام می کند تا امروز تکلیف بر عهده من بود رفتم ثبت نام کردم، اما دوستان تشخیص دادند و مرا رد صلاحیت کردند و این تکلیف را از دوش من برداشتند،و  شاکی هم نیستم.

همین الان می توانید عضو شبکه پایگاه خبری صدای نهاوند در تلگرام شوید. عضویت در شبکه تلگرام

 1. علی گفت:

  آقای رضایی از اینرو مظلوم واقع شد که در جریان انتخابات گذشته مجلس شورای اسلامی تحت فشار شورای شهر گیان و شهردار که طرفدار یکی از کاندیداها بودند قرار گرفت . اکثر کسانی که به عنوان معتمد و … از عوامل انتخابات شهر گیان بودند از خانواده ها ، دوستان و هم طیفی های آقایان بودند از طرفی عملکرد خیلی خوب ستاد وزین بهرام نیا در سطح بخش گیان منجر به رای بالای ایشان در شهر و بخش گیان شد همین باعث شد که بتدریج زمزمه های کنار گذاشتن آقای رضایی کلید بخورد . طبعا ایشان موافق کنار گذاشتن بعضی از چهره ها ، معتمدین و … مربوط به طیفهای دیگر در ارتباط با امور بخش نبودند . امیدوارم ایشان همیشه موفق باشند .

 2. شهروند نهاوندی گفت:

  با سلا وادب واحترام. جناب آقای صادقی بنده هیچوقت از نزدیک آقای رضایی را مشاهده نکرده ام. اگر واقع بین باشیم متاسفانه تا حدودی بنده حرفهای ایشان را تایید می کنم . متا سفانه در نهاوند بعد از ریاست جمهوری آقای روحانی خودشان را صاحب حق می دانند و خودشان را همه کاره نهاوند قلمداد می کنند فقط به این عنوان که در ۲جلسه برای آقای روحانی شر کت کرده است وتمام

 3. گودرزی گفت:

  سلام علیکم. اصلا این انتظاراز آقای فرماندار نمی رفت که بگویید آقای … هزینه کرده است و برای فلان مسله وفلان کار هزینه کرده است پس باید مزد ش راداد. به خدا ما که خانواده شهید هستیم هیچوقت نمی گوییم برای انقلاب هزینه کر ده ایم . لیاقت و کاردانی افراد ملاک است .

 4. بی طرف گفت:

  کاملا حرف های اقای رضایی درست است و مورد تقدیر است

 5. کیانی گفت:

  سلام
  ضمن تقدیر از شما جناب صادقی که به حق رسالت خبرنگاری را بطور شفاف انجام داده اید.
  واما بعد…
  بخشدار سابق خیلی زحمت کشید و به کوشه ای از صحبت های ایشان اشاره می کنم گیان کمتر مورد توجه قرار گرفته. دقیقا درست است ولی گیان با توجه به موقعیت ژئوپلوتیکی خاص خود از دیرباز مورد توجه جریانات سیاسی شهرستان بوده است ولی کمتر مورد توجه ابادانی بوده که علت این موضوع فضای خاص خود را می طلبد. یک تلنگر به بخشدار رضایی عزیز، عملکرد ایشان در ایام انتخابات مجلس اخیر بسیارشتاب زده بود جایی که به تاکید شورای شهر و شهردار گیان تمامی مجریان انتخابات را از یک جریان انتخاب کرد و بسیاری از چهره های باسابقه و نامدار را کنارگذاشت. این موضوع باعث شد در نتیجه انتخابات نظراتی دیگر از صندوق خارج شود. هرچند که اینجا جا دارد علت اقبال بهرامنیا در انتخاب اخیر در گیان را ستاد انتخابی وزین شان در بخش گیانت دانست وی توانسته بود بسیاری از چهرهای سیاسی و نخبه علمی این بخش را با خود همراه کند به گونه ای که این باور عمومی در این بخش شکل گرفت که این افراد شاخص علمی که از برجستگان علمی شهرستان نیز هستند مقبولیت بالایی دارنند بنابراین مسیری را که اینان ترسیم کرده اند اینده بهتر گیان را رقم میزند. لذا نتیجه آن شد که برای اولین بار کاندیدای جریان راست رآی فوق العاده چشمگیری را کسب نمود که همگان را متحیر کرد. به نظر من این ضعف رضایی نبود که بهرامنیا با برتری مطلق رای اول را در گیان کسب کرد بلکه نیمه دیگر لیوان را باید دید که ستاد بهرام نیا در گیان خیلی وزین بوده. بنابراین نباید رضایی را این گونه مورد خشم قرار می دادیم. از طرفی به بخشدار جدید نیز ضمن خیر مقدم ، یاداور می شویم برای بقا و دوام در گیان باید جریانات کنار گذاشته گیان را دوباره به بازی دعوت کند و از نگاه تک حزبی در گیان پرهیز کند که نتیجه بازی شطرنج را همیشه طرف خودی رقم نمی زند گاه بازیگری طرف مقابل بستر را برای مات شدن فراهم می کند. در پایان برای دولت دکتر روحانی آرزوی سربلندی و برای نماینده و فرماندارو اصحاب رسانه قبولی زحمات از سوی خداوندذ را داریم…

 6. شهروند ایالت نهاوند گفت:

  چه خبر بوده گیان.آقا میدونید مقصر واقعی کیه .مقصر مسئولین کلانه شهرستان نهاوند هستند که زیر ساخت را فراهم نمی کنند.کل نهاوند در حال پیشرفت است و بزرگتر می شود وقتی مرکز شهر که نیاز به فرمانداری ویژه دارد بعد از سالها دارد پیشرفت می کند ولی هیچ امکانات زیر بنایی ندارد.خوب معلومه در یک قسمتش اینطوری به جون هم میفتن برای پست و سمت.جنابان هم جمعیت و هم انتظارات مردم نهاونددر حد انفجار است ولی با این نهاوند کوچک همخوانی ندارد.اگر میخواهید دوباره این دعواها پیش نیاید نهاوند را ارتقا دهید.از من گفتن بود.ناشناس شهروند نهاوند مدرن.

 7. محمود گفت:

  باسلام,بدوا اینکه بخواهیم بجای شهدا جانبازان وخانوادهایشان سخن بگوییم واز آنها درجهت ارتقا مقام وپست خود مایه بگذاریم ,کار پسندیده ای نیست,چراکه شهدا وجانبازان متعلق به ایران هستند وبرای منصب عده ای نرفته اند,ثانیا این حق هر مسولی است که مدیران زیر دستی اش را انتخاب کند,لذا اگر قرار باشد شخصی مثلا استاندار ویا فرماندار باشد اما اجازه تعین فرماندار یا بخشدار را نداشته باشد,اصولا نمیتوان نام استاندار یا فرماندار بر او گذاشت,چراکه این حق را قانونی به او داده که مورد تایید نود وهشت درصد ملت قرا ر گرفته,واگر کسی تصور می کند مدیری لایق است,نیاز به فریاد زدن ندارد,چراکه خود مسولین بالا دستی با التماس به سراغش خواهند رفت,همین وزیر کشاورزی در دولت ها قبل هم بود ودولت فعلی هم ازاو خواست بماند وکار کند,علی ایحال داد زدن درهر جلسه ای درشان یک مدیر سیاسی نیست,وجناب رضایی میتوانست پشت تریبون قرار گیرد ومحترمانه انتقاد کند,نه اینکه بگوید سخنی ندارم وبعد درسالن فریاد بزند وتا نام پست مشاوری بعد پشت تریبون رود,لذا اگر فرمانداری ومسولین بالا دستی با ایشان همکاری نکرده اند وشرایط را برایش مهیا نساخته اند,لزومی نداشته ایشان بماند وبر ماندنش اصرار ورزد,بنده نیز مسول بودم,درشهرهای دیگر هم خدمت کردم,مدیر مافوق ام تشخیص داده با دیگری بهتر میتواند به مردم خدمت کند ,لذا اگر قرار باشد هرتودیعی با داد بیداد مدیر عزل شده روبرو شود,دیگر کسی ارزشی برای گذاردن مراسمات تودیع ومعارفه قایل نیست,واگر جناب رضایی باسیاست های دولت روحانی مخالف است ,دلیلی بر همکاری با مخالف وجود ندارد,نمیشود بنده مدیر مافوق ام را قبول نداشته باشم,اما اصرار کنم زیر دستش بمانم,فرماندار درقبال مردم پاسخگوست وحق دارد با بخشداران منتخب اش کار کند,کلا چنین برخوردی درجلسه زیبنده نیست,وموجب خسران هایی برای نهاوند خواهد شد,مخصوصا بردن خانواده درجلسه,

 8. رضا گفت:

  باخواندن خبر بر خورد آقای رضایی تاسف خوردم,که چرا ما نهاوندیها باید درحضور دیگران آنهم یک مدیر ستادی از استانداری همدیگر را تخریب کنیم,آیا اگه فرماندارمان غریبه بود باز اینگونه رفتار میکردیم,پس حقمونه میزبان مدیران غیر بومی باشیم,بنظرم این برخورد اصلا درشان یک بخشدار نبوده ونیست,چراکه اگه فردی اعتقاد داره بخاطر او ,مردم حوزه اش مورد بی مهری قرار میگیره,بزرگترین خدمتش اینه که کنار بره تا به مردم اون منطقه رسیدگی بیشتر بشه,البته گفتم اگر این دیدگاه درست باشه,بالاترین نمونه آزادی همینه که بخشداری درحضور دیگران فرماندار را,,,,,,,,,,,,خطاب می کنه,البته نمیدونم اگه ایشان تا چه زمانی باید بخشدار میماند ؟رییس جمهور ونمایندگان مجلس با پشتوانه رای مردم,چهارسال بیشتر نیستند,این سمت ها ارثیه نیست

 9. احمد گفت:

  چقدر خوشحالم از اینکه دوستان ؛ بدون اینکه پله های ترقی و معرفت رو طی کنن. فقط و فقط بخاطر هزینه کردن و پادویی در داخل این ستاد یا اون ستاد و فقط با نیت خدمت به مردم و نظام که اون رو برای تتمیع و عقده گشایی های دوران ….. قبول زحمت میکن و منت سر این مردم میزارن که اگر ما نباشیم . هیچ کاری انجام نمیشه و یا آقای معاونی که جایگاه یک مسئولی را که همین مردم مهربان و دوست داشتنی به او و امثال آنها شخصیت داده اند رو در جایگاهی میدونه که نباید با صاحت مقدسش اعتراضی شود .
  و به گفته مولای متقیان : جامعه ای که مظلوم نتواند ندای فریاد حق خود را بیان کند . ظالم است . را کجای دلمان بگذاریم .
  آقایان مسئول ؛ استاندار .نماینده . فرماندار . بخشدار و …
  تو را بخدا اینقدر برای کار نکرده و سواد نداشته. بر سر این مردم فهیم که به دور از هر فرقه و حزب و جناحی هستند . منت بگذارید . و کمی به رفتار و حرکات خود که مورد قضاوت است . حداقل کمی تامل بفرمائید.
  نردبان این جهان ما و منی است
  عاقبت این نردبان افتادنی است
  لاجرم هر آنکی که با لاتر نشست
  استخوانش سخت تر خواهد شکست

 10. حسن گفت:

  رضایی جان لیاقت اسم ایثارگری رو نداری ،اگه منفعت طلب و پست پرست نیستی چرا تا حالا که پست داشتی و تریبون در اختیارت بود چیزی نگفتی!!!!!!حالا به فکر خودتی یا مردم یا پست از دست رفته!!!!!

 11. مرادکیانی ( نازار ) گفت:

  ضمن عرض تبریک به آقای جهانگیری بخشدارجدیدوتقدیراززحمات چندساله ی آقای رضایی بخشداراسبق بخش گیان .
  جناب آقای جهانگیری ، بخش گیان سرشارازاستعدادها ، پتانسیل هاوظرفیت های خدادادی است . توجه به این ظرفیت ها که اندک هم نیستندازیک طرف وبرنامه ریزی مستمربرای ایجادزیرساخت های توسعه ی پایداربخش گیان ازطرف دیگرمی تواندپیشرفت گیان راسرعت ببخشد . تاریخ نشان داده است مدیرانی موفق بوده اندکه تصمیمات آنها متکی برعقل وخِرَدجمعی بوده وبرتفکرعلمی وعقلانیت متکی بوده اندنه برتفکرات سنتی همراه با انجام اموراتی ازطریق آزمایش وخطا لذاپیشنهادانجام امورات زیروتوجه به آنها خالی ازلطف نموده وضررهم ندارد :
  ۱- تشکیل شورای اداری باحضورمسئولین ادارات نهاوندبرای آسیب شناسی مشکلات عدیده ی گیان واهتمام درجهت رفع آسیب ها
  ۲- بخشداری محل ومأمنی برای حضورنخبگانی باشدکه نمایندگان تفکرچندصدایی وتضارب افکارعموم مردمی باشدکه همه دغدغه ی پیشرفت بخش گیان رادرسرمی پرورانند
  ۳- بخش گیان سرشارازاستعدادهای نهفته والبته بالقوه درتمام زمینه هاست که می توان با جذب آنها وتشکیل اتاق فکرباهدف پیشرفت وتوسعه ی همه جانبه ی بخش گیان ازاین استعدادها استفاده نمودواین استعدادهای خاموش وبالقوه را ازایستایی به پویایی تبدیل نموده وبه بالفعل تبدیل نمودکه ثمره ی این رویدادقطعا چیزی نخواهدبودجزتوسعه ی بخش گیان
  ۴- بخش گیان بواسطه ی منابع وطبیعت خدادادی درطول سال میزبان اقوام گوناگون با فرهنگ های مختلف است نبایدحضوراین افراد را با فرهنگ ها ی گوناگون برای گیان تهدیدحساب نماییم بلکه بایدقدراین ظرفیت هارابدانیم واین ظرفیت ها رابرای معرفی مردم گیان که قدمت وافتخاری به بلندای تاریخ دارند فرصت بدانیم وباورودعلمی به این فرصت ها اشتغالزایی ایجادنموده وآمارآسیب های اجتماعی راکاهش دهیم
  ۵- یک دست صدانداردبنابراین بخشدارمحترم می تواندبا تعامل وجذب وهمکاری وپیگیری مستمرمسئولین سطح شهرومردمان نجیب کل بخش گیان رابا خودهم نوا وهم هدف نمایدتا همه وهمه برای رفع مشکلات شبانه روزی تلاش نمایند
  درودبرآنان که با افکارخدایی وباقلم پاک برای سرافرازی گیان گام برداشته وبرمی دارند
  فرزندگیان – مرادکیانی ( نازار ) – پنج شنبه ۵ اسفند۹۸

 12. شهروند گفت:

  با تشکر فراوان از جناب صادقی به علت شفاف سازی وحرمت به نظرات
  آقای رضایی بخشدار سابق گیان در سخنانش اشاره کردند که در نهاوند بجز فرماندار چندنفر دیگر هم نقش فرماندار داشتند وحتی بالاتر از ایشان تصمیم می گرفتند . اقای رضایی به گواه مردم گیان در مدت چند ساله بخشداریت عملا افراد دیگری بخشدار بودند و امور را بر شما دیکته ویا اجرا میکردند بخشدار اول شورای شهرگیان بودند بخشدار دوم آقای شهر دار مادام العمر گیان بود و بخشدار سوم تازه شما بودید . افرادی را که شما تحت عنوان فرمانداران نهاوند نامبردید از خدمتگزاران واقعی دولت تدبیر و امید بودند . جا داشت اندکی حوصله به خرج می دادید و از پیشنهاد با ارزش مشاوری فرماندار زحمتکش شهرستان به عنوان یک تجربه کاری با ارزش دیگر بهره می بردید .

 13. حسین کیانی گفت:

  آیت صالحی نوجوان ۱۴ ساله ای که شناسنامه اش رو دست کاری کارده بود تا شناسنامه ما ها باشه
  تو گردان ۱۵۲ دیدمش با مرحوم پدرش تا حالا نشنیدم آیت صالحی از بسیجی بودنش جایی سو استفاده کنه
  غبطه میخورم به بخش مرکزی که چرا آیت صالحی بخشدار گیان نیست اینطوری که خودتون گفتین آقای رضایی با وجود اینکه بخشداری شما مستقل از نهاونده ولی کاملا تحت تاثیر مدیریت آقای صالحی قرار گرفتین
  اینجانب به نمایندگی از طرف بخشی از مردم گیان از استاندار محترم خواهشمند است زمینه حضور آقای صالحی کارشناس ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه تهران رو در گیان فراهم کنند .با تشکر از اقای صادقی
  حسین کیانی

 14. مرتضی گفت:

  آقای رضایی جنابعالی به مدت چندین سال بالاترین مقام اجرایی بخش گیان بوده ای هیچ کاری برای اون بخش نکردی حالا اومدی دیگران رو متهم می کنی چرا اگه در این مدت بیلان کاری قابل قبولی داشتی در جلسه تودیع بجای آن حرکات زشت از فعالیتهای خود دفاع میکردی ، چرا که مدیر قوی از برکناری از سمت خود این چنین شان انسانیت رو لگد مال نمی کند چون میداند در جای بهتری به اون کار دیگری واگذار میشه ، بعدش هم چرا زن و بچه خودت رو در جلسه بردی نکنه خواستی رشادتها و فعالیتهای عظیم انجام شده خود را در بخش گیان بهشون نشون بدی

*

code

 • عبارات توهین آمیز منتشر نخواهد شد.
 • از نوشتن نظرات با حروف لاتین خودداری شود .

خبرگزاری صدای نهاوند

پشتیبانی سایت توسط کارپوش