پیام تبریک نماینده مردم نهاوند به مسعود پزشکیان رئیس‌جمهور منتخب

آئین کلنگ‌زنی زائرسرای نهاوند در پارک نوح آوند

برخورد جدی با اخلال گران نظم و امنیت عمومی در نهاوند

رییس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نهاوند منصوب شدند

تخصیص ۸/۸ میلیارد ریال برای روشنایی و نورپردازی مسیر دسترسی منطقه نمونه بام نهاوند

نتایج انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان نهاوند اعلام شد

هشتم تیرماه صحنه ی همایش حضور

جریمه پنج میلیارد ریالی برای عرضه خارج ازشبکه کود شیمیایی در نهاوند

نماینده مردم نهاوند در مجلس از هیچ کاندیدایی حمایت نمی‌کنم

شهید حیدری امام جمعه و نماینده مردم نهاوند تنها شهید حادثه هفت تیر در استان همدان و غرب کشور استبود

  • کد خبر : 6054

صدای نهاوند:
رئیس اداره بهزیستی نهاوند گفت: فضاهای اداری و شهری و به ویژه بانکهای این شهرستان برای رفت و آمد معلولان مناسب سازی نشده است و این امر مشکلات زیادی را برای آنها ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صدای نهاوند، داریوش سلگی روز سه شنبه در شورای مناسب سازی اداره بهزیستی نهاوند افزود: در فضاها و معابر عمومی شهر ، مراکز خرید ، اداره ها و بانکها لازم است وضعیت معلولان هم در نظر گرفته شود تا آنان نیز بتوانند بدون کمک گرفتن از دیگران به راحتی کارهای خود را انجام دهند.
وی گفت: در سطح شهرستان از مجموع بانکها فقط یک بانک مناسب سازی استاندارد دارد و مابقی یا رمپ ندارند و یا در صورت داشتن قابل استفاده نیست باید اصلاح شود .
وی گفت: مدیران و مسئولان دستگاههای اداری باید به این نکته توجه داشته باشند که صرف ایجاد رمپ نمی تواند پاسخگوی نیاز معلولان باشد بلکه لازم است استانداردها نیز رعایت شود در غیر این صورت قابلیت استفاده برای معلولان نخواهد داشت.
به گزارش ایرنا وی افزود: برخی اداره ها برای مناسب سازی نیازمند اعتبار هستند اما بهزیستی در این زمینه اعتباری ندارد و لازم است آنان از محل دو درصد اعتبارات عمرانی خود در این زمینه اقدام کنند.
سلگی داشتن میز خدمت در اداره ها را از دیگر موارد مورد نیاز جامعه معلولان ذکر کرد و گفت: مدیران نسبت به استقرار میز خدمت در سطح اداره ها اقدام کنند تا بتوانند پاسخگوی مراجعان باشند .
وی افزود: برای معلولان جامعه هیچ چیز بالاتر از آسایش و رفاه و فراهم آوردن زمینه های لازم نیست که مناسب سازی می تواند باعث آرامش خاطر آنان در جامعه و پیشرفت آنها در کارها باشد .
در حال حاضر بیش از پنج هزار معلول در نهاوند وجود دارد که نیمی از آنها دارای مشکلات جسمی و حرکتی هستند و لازم است در سطح شهر با ویلچر و یا عصا تردد کنند.

همین الان می توانید عضو شبکه پایگاه خبری صدای نهاوند در تلگرام شوید. عضویت در شبکه تلگرام

  • عبارات توهین آمیز منتشر نخواهد شد.
  • از نوشتن نظرات با حروف لاتین خودداری شود .

خبرگزاری صدای نهاوند

پشتیبانی سایت توسط کارپوش