پیام تبریک نماینده مردم نهاوند به مسعود پزشکیان رئیس‌جمهور منتخب

آئین کلنگ‌زنی زائرسرای نهاوند در پارک نوح آوند

برخورد جدی با اخلال گران نظم و امنیت عمومی در نهاوند

رییس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نهاوند منصوب شدند

تخصیص ۸/۸ میلیارد ریال برای روشنایی و نورپردازی مسیر دسترسی منطقه نمونه بام نهاوند

نتایج انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان نهاوند اعلام شد

هشتم تیرماه صحنه ی همایش حضور

جریمه پنج میلیارد ریالی برای عرضه خارج ازشبکه کود شیمیایی در نهاوند

نماینده مردم نهاوند در مجلس از هیچ کاندیدایی حمایت نمی‌کنم

شهید حیدری امام جمعه و نماینده مردم نهاوند تنها شهید حادثه هفت تیر در استان همدان و غرب کشور استبود

  • کد خبر : 364

صدای نهاوند:

مدیرکل بنیاد شهید استان همدان با بیان اینکه ۶۴۸ گلزار با دو هزار و ۹۹۵ مزار در استان همدان وجود دارد، گفت: گلزار شهدای شهر برزول نهاوند نیازمند ساخت المان است.

ناصر عارف در کارگروه ساماندهی گلزار شهدای استان همدان اظهار داشت:

 

در استان همدان ۶۹۲ گلزار شهدا با ۷ هزار و ۴۳۳ مزار وجود دارد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان افزود: در حال حاضر ۴۶۱ نفر شهید مفقودالاثر در استان همدان وجود دارد که برای ۲۴۸نفر از آنها مزاری در نظر گرفته نشده است.

وی به تعداد گلزارهای شهدای روستایی و شهری اشاره و تاکید کرد: ۴۴ گلزار شهری با ۴هزار و ۴۳۸ مزار و در روستاهای استان و ۶۴۸ گلزار با دو هزار و ۹۹۵ مزار در استان همدان وجود دارد.

عارف عنوان کرد: از سال ۸۳ که ساماندهی گلزار شهدا در استان آغاز شده قدم‌های مثبتی در این مسیر برداشته شده به طوری که تا به امروز از ۲۰ میلیارد تومان مصوب برای ساماندهی گلزار شهدا، ۱۴ میلیارد تومان در استان هزینه شده است.

وی بیان کرد: گلزارهای شهدای سرابی تویسرکان با ۵۴ مزار، بهشت هاجر ملایر با ۲۲۷ مزار، شمس آباد ملایر با ۲۱۴ مزار و برزول نهاوند همگی نیازمند ساخت المان هستند.

مدیرکل بنیاد شهید همدان افزود: ۵۵۰ گلزار شهدای روستایی ساماندهی شده است که ساماندهی گلزار شهدای ۹۲روستای دیگر باقی مانده در صورت تأمین اعتبار انجام می‌شود.

عارف عنوان کرد: تکمیل طرح ساماندهی گلزارهای شهدای استان تا پایان سال ۹۴ به یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون اعتبار نیاز دارد که ۸۰۰ میلیون از این اعتبار برای مزار شهدای گمنام است.

وی با بیان اینکه برخی از گلزارهای ساماندهی شده نیاز به مرمت دارند، اظهار داشت: طرح حافظان گلزار چندسالی است که مورد توجه قرار گرفته و قرار بر این شده که مزارها مورد مرمت قرار بگیرند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران همدان افزود: بنیاد شهید برای ساماندهی گلزار شهدا به اعتبار بیشتری نیاز دارد که انتظار می‌رود اعتباری برای نصب سنگ قبور جدید و همچنین تعویض سنگ‌های قبور قدیمی اختصاص داده شود.

همین الان می توانید عضو شبکه پایگاه خبری صدای نهاوند در تلگرام شوید. عضویت در شبکه تلگرام

  • عبارات توهین آمیز منتشر نخواهد شد.
  • از نوشتن نظرات با حروف لاتین خودداری شود .

خبرگزاری صدای نهاوند

پشتیبانی سایت توسط کارپوش