ظرفیت پذیرش مرکز صیانت کوثر نهاوند به ۴۰۰ نفر افزایش پیدا می کند

محکومیت یک میلیارد ریالی تاوان عرضه خارج از شبکه برنج دولتی

محکومیت شکارچی پاژن های گرین نهاوند

تامین آب ساخت و ساز مسکن ملی شهر نهاوند

شهید رئیسی انقلاب اسلامی را در دنیا عزتمند کرد

نقره داغ بوفه بیمارستانی در نهاوند

شهید آیت‌الله رئیسی با اخلاص، مردمی و خدمتگذار بود/کارهای کشور بدون وقفه در حال انجام است

نامگذاری پارک صخره ای نهاوند به نام خادم الرضا رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی

سید ابراهیم رییسی به شهادت رسید

«تانکرهای متخلف تخلیه کننده فاضلاب های چاههای جذبی نهاوند زیر تیغ قانون»

  • کد خبر : 22800

صدای نهاوند:
مسئول اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند گفت: با توجه به فصل زادآوری پستانداران و تخم گذاری و جوجه آوری پرندگان وحشی در منطقه حفاظت شده و تحت مدیریت ملوسان تا پایان خرداد ماه ورود به این منطقه ممنوع است.

عزیز قیاسی در گفتگو با خبرنگار صدای نهاوند، گفت: به دلیل ایجاد و فراهم نمودن فضایی امن و ایمن برای وحوش ورود کلیه اشخاص تا پایان خرداد ماه سالجاری امکان پذیر نمی باشد.

قیاسی افزود: لذا شهروندانی که قصد صعود و حضور در منطقه مذکور را دارا می باشند شایسته است تا پایان فصل از حضور و صعود به ارتفاعات و سایر عرصه های منطقه، امتناع ورزند.

وی گفت: منطقه حفاظت‌شده ملوسان نهاوند در ۲۴ کیلومتری شمال شرقی شهر نهاوند قرار دارد و بیش از ۱۰ هزار هکتار مساحت دارد. این منطقه از سال ۷۳ به‌عنوان منطقه تیراندازی و شکارممنوع معرفی‌شده و پس از ۱۶ سال در سال ۸۹ به منطقه حفاظت‌شده ارتقاء سطح یافته است.

وی با بیان اینکه در این منطقه که دارای اقلیم بسیار مناسبی است گونه‌های مختلفی از جانوران وحشی و گیاهان وجود دارد که در غنای تنوع‌زیستی آن نقش مهمی ایفا می‌کنند، افزود: پوشش گیاهی منطقه دربرگیرنده ۱۵۲ گونه گیاهی اعم از ۱۳۸ گونه علفی، سه گونه درختی، ۹ گونه درختچه‌ای و ۱۲ گونه بوته‌ای است.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست نهاوند با اشاره به گونه‌های جانوری منطقه ملوسان، اضافه کرد: در ضمن در این منطقه ۲۵۳ گونه جانوری شامل پنج رده جانوری اعم از ۳۴ گونه پستاندار، ۱۶۴ گونه پرنده، ۳۴ گونه خزنده، چهار گونه دوزیست و ۱۷ گونه ماهی زیست می‌کنند.

همین الان می توانید عضو شبکه پایگاه خبری صدای نهاوند در تلگرام شوید. عضویت در شبکه تلگرام

*

code

  • عبارات توهین آمیز منتشر نخواهد شد.
  • از نوشتن نظرات با حروف لاتین خودداری شود .

خبرگزاری صدای نهاوند

پشتیبانی سایت توسط کارپوش