پیام تبریک نماینده مردم نهاوند به مسعود پزشکیان رئیس‌جمهور منتخب

آئین کلنگ‌زنی زائرسرای نهاوند در پارک نوح آوند

برخورد جدی با اخلال گران نظم و امنیت عمومی در نهاوند

رییس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نهاوند منصوب شدند

تخصیص ۸/۸ میلیارد ریال برای روشنایی و نورپردازی مسیر دسترسی منطقه نمونه بام نهاوند

نتایج انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان نهاوند اعلام شد

هشتم تیرماه صحنه ی همایش حضور

جریمه پنج میلیارد ریالی برای عرضه خارج ازشبکه کود شیمیایی در نهاوند

نماینده مردم نهاوند در مجلس از هیچ کاندیدایی حمایت نمی‌کنم

شهید حیدری امام جمعه و نماینده مردم نهاوند تنها شهید حادثه هفت تیر در استان همدان و غرب کشور استبود

  • کد خبر : 15817

صدای نهاوند:
مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان گفت: برنامه‌ای شروع شده تا گسل‌های استان شناسایی و تدابیر لازم در هنگام ساخت و سازها اندیشیده شود.

به گزارش صدای نهاوند،حوادث و بلایای طبیعی که نوع بشر در آن ایجاد آن هیچ‌گونه دخالتی ندارد ازجمله  مشکلاتی است که قرن‌ها انسان با انواع آن در حال دست و پنجه نرم کردن است.

اگرچه بروز این حوادث در جوامع بشری امری اجتناب‌ناپذیر است اما به‌طورقطع با ارائه راهکارهایی ازجمله آموزش مردم در معرض آسیب و فرهنگ‌سازی در این خصوص می‌توان از آثار و آسیب‌های این‌گونه حوادث طبیعی به‌طور قابل‌توجهی کاست.

وقوع زلزله‌های متعدد با درجه ریشترهای بالا، ایجاد سیل‌های مهیب، خشک‌سالی و وقوع باران‌های ویرانگر همراه با صاعقه و موارد دیگر همگی ما را بر این امر واقف می‌کند که باید برای رفع آسیب‌های بعدی این پدیده‌ها به فکر چاره‌ای معقول باشیم.

در هفته اخیر زلزله ای نزدیک ۳ ریشتر در عمق ۸ متر جورقان همدان را لرزاند و چندین زلزله نیز در نهاوند احساس شد که به نظر می رسد گسل نهاوند فعال شده است.

به گفته کارشناسان گسل نهاوند از گسل‌های فعال زاگرس به طول ۸۰ کیلومتر است که شهرستان نهاوند را آسیب‌پذیر ساخته چراکه از ۳۰ کیلومتری مناطق مسکونی و تجاری این شهر عبور کرده و همین عامل شرایط بحرانی را ایجاد می‌کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان در این خصوص با بیان اینکه استان همدان یک منطقه زلزله‌خیز است افزود: برنامه‌ای شروع شده تا گسل‌های استان شناسایی و تدابیر لازم در هنگام ساخت و سازها اندیشیده شود.

ربانی ارشد با اشاره به اینکه این طرح از نهاوند آغاز شده چراکه احتمال می‌رود گسل‌ها در این منطقه بیشتر فعال باشند گفت: مهندسان و فعالان عرصه ساخت و ساز با رعایت استانداردها و مقررات ملی به سمت افزایش کیفیت‌ها و مقاوم‌سازی سازه‌ها در مقابل حوادث طبیعی بروند./برنا

همین الان می توانید عضو شبکه پایگاه خبری صدای نهاوند در تلگرام شوید. عضویت در شبکه تلگرام

  • عبارات توهین آمیز منتشر نخواهد شد.
  • از نوشتن نظرات با حروف لاتین خودداری شود .

خبرگزاری صدای نهاوند

پشتیبانی سایت توسط کارپوش