۴۶۸ قطعه زمین برای ساخت نهضت ملی مسکن به متقاضیان در نهاوند واگذار شده است

شرور واراذل و اوباش سابقه‌دار مسلح نهاوند دستگیر شد

مدیر کل راه آهن غرب کشور به دادگاه احضار شد

کشف و توقیف دو دستگاه گنج یاب در شهرستان نهاوند

زوج نهاوندی مبلغ ۲۲۰ میلیون تومان(دو فقره فیش حج تمتع) را به خرید مسکن یک خانواده نیازمند اختصاص دادند

نهاوند رکورد دار جوجه ریزی در استان همدان است

راه اندازی اتاق بازرگانی نهاوند در راستای تحقق شعار سال

دعوت ۲ وزنه بردار نهاوندی به اردوی تیم ملی دختران

بقاع متبرکه نهاوند میزبان جشن ولایت علوی، اکمال نبوی

۱۰ طرح با اعتباری بالغ بر ۴۱۴ میلیارد ریال در هفته جهاد کشاورزی در نهاوند افتتاح می شود

  • کد خبر : 15648

صدای نهاوند:
مدیرکل دفتر توان بخشی روزانه و توان پزشکی سازمان بهزیستی گفت: خوشبختانه از سال گذشته تا کنون شاهد افزایش میزان دریافتی مستمری بگیران زیر پوشش بهزیستی بوده‌ایم.

به گزارش صدای نهاوند، افروز صفاری فرد ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روزجهانی معلول در همدان، اظهار داشت: در سال ۹۶، قانون جامع و کامل حمایت از معلولان به تصویب رسید که در آن به تمام زوایای زندگی یک معلول توجه شده است.

وی تصریح کرد: در این قانون به مناسب سازی معابرشهری، بیمه توان بخشی، اشتغال،مسکن و تامین منابع مالی معلولان توجه ویژه‌ای شده است.

مدیرکل دفتر توان بخشی روزانه و توان پزشکی سازمان بهزیستی کشور ابراز کرد: این قانون با حضور افراد دارای معلولیت و نخبگان معلول نوشته شده است اما نیاز به بودجه زیادی دارد.

صفاری فرد با تاکید بر اینکه این قانون ضمانت اجرایی دارد، افزود: اگر برای اجرای این قانون بودجه ای اختصاص داده نشود بدون شک این قانون هم سرنوشت قانونی که در سال ۸۳ اجرایی نشد، دچار می‌شود.

وی از خدماتی که سازمان بهزیستی در اختیار معلولان قرار می‌دهد یاد کرد و اظهار داشت: خوشبختانه از سال گذشته تا کنون شاهد افزایش میزان دریافتی مستمری بگیران زیر پوشش بهزیستی بوده‌ایم.

مدیرکل دفتر توان‌بخشی روزانه و توان پزشکی سازمان بهزیستی کشور با بیان‌اینکه کمک هزینه‌های آموزشی وتجهیزات توان بخشی را در اختیار معلولان قرار می‌دهیم، تصریح کرد: با توجه به نوسانات ارزی شاهد افزایش قیمت وسایل توان‌بخشی بودیم اما با مکاتبه ای که با وزارت خانه انجام دادیم توانستیم مدیریت منابع کنیم.

صفاری‌فرد افزود: در زمینه خدماتی مانند کاشت حلزون، حق پرستاری در منزل و غربالگری اوتسیم نیز سازمان بهزیستی منابعی را اختصاص داده است.

همین الان می توانید عضو شبکه پایگاه خبری صدای نهاوند در تلگرام شوید. عضویت در شبکه تلگرام

  • عبارات توهین آمیز منتشر نخواهد شد.
  • از نوشتن نظرات با حروف لاتین خودداری شود .

خبرگزاری صدای نهاوند

پشتیبانی سایت توسط کارپوش