ظرفیت پذیرش مرکز صیانت کوثر نهاوند به ۴۰۰ نفر افزایش پیدا می کند

محکومیت یک میلیارد ریالی تاوان عرضه خارج از شبکه برنج دولتی

محکومیت شکارچی پاژن های گرین نهاوند

تامین آب ساخت و ساز مسکن ملی شهر نهاوند

شهید رئیسی انقلاب اسلامی را در دنیا عزتمند کرد

نقره داغ بوفه بیمارستانی در نهاوند

شهید آیت‌الله رئیسی با اخلاص، مردمی و خدمتگذار بود/کارهای کشور بدون وقفه در حال انجام است

نامگذاری پارک صخره ای نهاوند به نام خادم الرضا رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی

سید ابراهیم رییسی به شهادت رسید

«تانکرهای متخلف تخلیه کننده فاضلاب های چاههای جذبی نهاوند زیر تیغ قانون»

  • کد خبر : 1376

صدای نهاوند:

همزمان با روز پژوهش آئین تجلیل از برگزیدگان هیجدهمین دوره معلمان پژوهنده با حضور مدیران مدارس و جمعی از پژوهشگران در کانون شهید باهنر تجلیل به عمل آمد.

به گزارش صدای نهاوند، محمد حسین دارایی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش نهاوند چهارشنبه در این آئین گفت: پژوهش به معنای به روز نگهداشتن معلومات نیروی انسانی است که باید به یک فرهنگ تبدیل شود همچنانکه در فرهنگ و مکتب ما بر آن بسیار تأکید شده است.
وی به ضرورت پژوهش در زندگی امروز و نقش معلمان در نهادینه سازی فرهنگ پژوهش اشاره کرد و گفت: معلمان از پیشگامان پژوهش در عرصه تعلیم و تربیت در جامعه هستند که می توانند در این زمینه الگوی مناسبی برای سایرین باشند.
وی گفت: مهمترین اصلی که در تحقیق و پژوهش به عنوان مبنای کار قرار می گیرد تفکر است و به این خاطر است که در اسلام یک ساعت تفکر بهتر از ۷۰ سال عبادت قلمداد می شود.
وی از برنامه های این اداره برای توسعه فرهنگ پژوهش در بین معلمان و دانش آموزان خبر داد و گفت: خوشبختانه در حد امکانات خود گام های خوبی در راستای مباحث پژوهشی با برگزاری دوره های آموزشی برداشته ایم که در اثر این برنامه ها امسال شاهد مقام و رتبه های ارزنده ای در حوزه تحقیق و پژوهش آموزش و پرورش بوده ایم.
وی افزود: در هجدهمین برنامه معلم پژوهنده شاهد رشد کمی در گزارشهای اقدام پژوهی بودیم که امیدواریم در راستای اجرای برنامه های راهبردی سند تحول بنیادین مقوم کیفیت بخشی اقدام پژوهشی معلمان پژوهنده باشیم
دارایی گفت: در برنامه معلم پژوهنده امسال ۶۶۶ نفر از معلمان دوره های مختلف تحصیلی شرکت نمودند که ۸۰ درصد آنرا زنان و ۲۰ درصد را مردان تشکیل دادده اند.
وی گفت: همچنین با همکاری کمیته پژوهشی اداره متبوع در هفته پژوهش برنامه های خوبی در سطح مدارس و اداره اجرا گردید که می تواند مسئله پژوهش را بین دانش آموزان و معلمان ترویج دهد.
دبیر کمیته پژوهش آموزش و پرورش نهاوند اضافه کرد: از بین شرکت کنندگان در برنامه معلمان پژوهنده ۱۹ نفر به استان معرفی شدند که سه نفر آنها حائز رتبه های برتر منطقه ای شدند.
در پایان مراسم از سه نفر پژوهنده برتر منطقه ای و همچنین ۱۶ پژوهنده برتر دیگر با اهدا لوح تقدیر و هدایایی تجلیل به عمل آمد.
قابل ذکر اینکه هدف اقدام پژوهی یا معلم پژوهنده مطالعه و حل مسایل کلاس درس از طریق به کارگیری روش های علمی است که از این طریق معلمان مشکلات دانش آموزان را بررسی و نسبت به حل آن اقدام عملی می کنند.

telegram-channel

همین الان می توانید عضو شبکه پایگاه خبری صدای نهاوند در تلگرام شوید. عضویت در شبکه تلگرام

*

code

  • عبارات توهین آمیز منتشر نخواهد شد.
  • از نوشتن نظرات با حروف لاتین خودداری شود .

خبرگزاری صدای نهاوند

پشتیبانی سایت توسط کارپوش