۴۶۸ قطعه زمین برای ساخت نهضت ملی مسکن به متقاضیان در نهاوند واگذار شده است

شرور واراذل و اوباش سابقه‌دار مسلح نهاوند دستگیر شد

مدیر کل راه آهن غرب کشور به دادگاه احضار شد

کشف و توقیف دو دستگاه گنج یاب در شهرستان نهاوند

زوج نهاوندی مبلغ ۲۲۰ میلیون تومان(دو فقره فیش حج تمتع) را به خرید مسکن یک خانواده نیازمند اختصاص دادند

نهاوند رکورد دار جوجه ریزی در استان همدان است

راه اندازی اتاق بازرگانی نهاوند در راستای تحقق شعار سال

دعوت ۲ وزنه بردار نهاوندی به اردوی تیم ملی دختران

بقاع متبرکه نهاوند میزبان جشن ولایت علوی، اکمال نبوی

۱۰ طرح با اعتباری بالغ بر ۴۱۴ میلیارد ریال در هفته جهاد کشاورزی در نهاوند افتتاح می شود

  • کد خبر : 13073

رئیس اداره بهزیستی نهاوند:

۳۴ اتیسمی در نهاوند شناسایی شدند

صدای نهاوند:
رئیس اداره بهزیستی شهرستان نهاوند از شناسایی 34 اتیسمی در شهرستان نهاوند خبر داد.

به گزارش صدای نهاوند، علی محمد محمدی اظهار داشت: سومین کارگاه آموزشی اتیسم در تاریخ‌های ۱۹ و ۲۰ فرودین ماه امسال به مدت دو روز در ۶ ساعت برگزار شده است.

علی محمدی افزود: در این کارگاه آموزشی ۳۰۰ نفر از بهورزان، کارشناسان و کاردانان مرکز بهداشت شهرستان نهاوند شرکت کردند و مباحثی همچون آشنایی با بیماری اتیسم (علایم و اختلالات بیماری اتیسم) به صورت تئوری و عملی به همراه توزیع پرسشنامه های غربالگری اتیسم در اختیار این بهورزان قرار گرفت.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان نهاوند گفت: در حال حاضر در شهرستان نهاوند ۳۴ نفر دارای بیماری اتیسم توسط کمیسیون پزشکی تشخیص معلولیت بهزیستی شهرستان مورد شناسایی قرار گرفته است که با در دست داشتن کارت های شناسایی مخصوص از خدمات کاردرمانی، گفتار درمانی و… بهزیستی بهره می برند.

وی با بیان اینکه قرار است مرکز اتیسم شهرستان نهاوند در ۶ ماهه نخست امسال در این شهرستان افتتاح شود، خاطرنشان کرد: با همکاری بهزیستی نهاوند انجمن اتیسم شهرستان نهاوند تا پایان هفته جاری افتتاح می شود.

محمدی یادآور شد: غربالگری اتیسم شهرستان نهاوند از دی ماه سال ۱۳۹۵ با هدف غربالگری و شناسایی کودکان طیف اتیسم شروع به فعالیت کرده است و هم اکنون نیز در حال اجراست و تاکنون توانسته ۴ هزار نفر را در شهرستان نهاوند مورد غربالگری قرار دهد.

وی با بیان اینکه اوتیسم اختلال جدیدی نیست بلکه به تازگی به آن پرداخته می‌شود و متأسفانه خانواده‌ها نسبت به این بیماری آگاهی ندارند و یا نمی‌خواهند بیماری کودک شان را بپذیرند، بیان کرد: کودکان شناسایی شده در ادارات بهزیستی برای گذراندن مراحل درمان به مرکز درمان روزنه، ارجاع داده می‌شوند و برای کمک‌هزینه درمانی کودکان مبتلابه اتیسم ماهیانه مبالغی به عنوان یارانه به آن‌ها پرداخت می‌شود که این متناسب با وضعیت بیماران حداکثر ۴۳۵ هزار تومان پرداخت می‌شود.

همین الان می توانید عضو شبکه پایگاه خبری صدای نهاوند در تلگرام شوید. عضویت در شبکه تلگرام

  • عبارات توهین آمیز منتشر نخواهد شد.
  • از نوشتن نظرات با حروف لاتین خودداری شود .

خبرگزاری صدای نهاوند

پشتیبانی سایت توسط کارپوش