- پایگاه تحلیلی خبری صدای نهاوند - https://sedaynahavand.ir -

بیشترین میزان بارش های استان همدان در نهاوند ثبت شد

به گزارش پایگاه خبری صدای نهاوند، نادر پیرتاج  افزود: در ۴۸ ساعت گذشته، میزان بارش باران در همدان ۶ میلی متر، ملایر ۱۷ میلی متر،تویسرکان هشت ، کبودرآهنگ یک ، رزن ۶ ، قهاوند هفت ، اسدآباد ۲ میلی متر و بهار چهار میلی متر ثبت شده است.
وی با بیان اینکه به وزش باد با سرعت بیش از ۶۵ کیلومتر در ساعت، تندباد گفته می شود ادامه داد: بعدازظهر چهارشنبه سرعت تندباد در اسدآباد به ۸۰ کیلومتر در ساعت و در همدان به ۷۵ کیلومتر در ساعت رسید.
پیرتاج اظهار کرد:هم اکنون آسمان استان صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد گزارش شده است و این وضعیت تا سه روز آینده ادامه دارد و در این مدت در برخی نقاط استان رشد موقت ابر و بارش های خفیف پیش بینی می شود.
به گزارش ایرنا کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان با بیان اینکه بیشینه دمای شهر همدان در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شده است گفت: کمینه دمای هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته سه درجه سانتیگراد زیر صفر گزارش شده که پیش بینی می شود از فردا به تدریج بر دمای هوا در همدان افزوده شود.
پیرتاج بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، همدان با سه درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین نقطه استان و اسدآباد با ۱۹ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین نقطه استان گزارش شده است.
آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه های مرتفع، رودخانه ها و پستی و بلندی های زیاد به شدت متغیر است، این استان زمستان های سرد، پر برف و باران و تابستان های معتدل دارد.