- پایگاه تحلیلی خبری صدای نهاوند - https://sedaynahavand.ir -

یک واحد آموزشی بنیاد برکت در روستای توانه نهاوند بهره برداری شد

به گزارش پایگاه خبری صدای نهاوند، مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان همدان در آیین افتتاح این آموزشگاه گفت: بنیاد برکت به منظور بسط و توسعه عدالت آموزشی در مناطق محروم اقدام به ساخت واحدهای آموزشی و طرحهای عمرانی در سراسر کشور کرده است.
فرزاد تیموری افزود: این بنیاد در استان همدان تا کنون ۴۴ طرح آموزشی و فرهنگی را به اجرا کرده که این طرح ها شامل ۳۲ واحد آموزشی و۱۲ باب مسجد است.
وی اضافه کرد: این تعداد طرحهای آموزشی با ۱۶۶ کلاس درس در زیر بنای ۱۵ هزار متر مربع ساخته شده است که برای بهره برداری از آنها ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و یا خواهد شد.
تیموری افزود: تا کنون از واحدهای آموزشی در حال ساخت ۲۵ واحد آموزشی مورد بهره برداری قرار گرفته و هفت واحد دیگر نیز در حال ساخت است.
وی گفت: از مجموع ۱۲ مسجد در حال ساخت نیز دو باب مسجد بهره برداری شده و ۱۰ باب مسجد دیگر که یکی از آنها در نهاوند قرار دارد در دست احداث است.
 وی در رابطه با واحد آموزشی روستای توانه گفت: این آموزشگاه ۹ کلاسه در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع و با زیر بنای ۵۰۰ متر مربع در دو طبقه احداث شده که برای احداث آن ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات بنیاد برکت هزینه شده است .
وی افزود: ۲ واحد آموزشی دیگر با ۱۲ کلاس درس نیز از محل بنیاد برکت در ۲ روستای نهاوند در دست احداث است که تا کنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند .
بنیاد برکت در زمینه مدرسه سازی خدمات ارزشمندی در سطح کشور داشته و تاکنون توانسته ۶۵۰ مدرسه در مناطق محروم کشور احداث کند، این درحالی است که ساخت ۲۵۰ مدرسه دیگر نیز در جریان است.
این بنیاد درصدد است براساس رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب یک هزار مدرسه در مناطق محروم کشور تاسیس کند.