- پایگاه تحلیلی خبری صدای نهاوند - https://sedaynahavand.ir -

شهید سلگی با دلاوری و با دوپای قطع‌شده در عملیات مرصاد ایثار کرد

به گزارش خبرنگار صدای نهاوند، سید محمد حسینی در مراسم چهارمین سالگرد شهادت سردار شهید حاج میرزا محمد سلگی در جمع مردم نهاوند در مصلای این شهر گفت: سراسر زندگی شهید سلگی در حفظ و حراست از انقلاب شکوهمند اسلامی گذشت و در میدان‌های مختلف رشادت‌های بی‌نظیری از این شهید والامقام شاهد بودیم.

وی اظهار داشت: شهدا جاودانه شدند و امثال شهید حاج میرزا محمد سلگی باگذشت از همه هستی خود برای همه ما الگو هستند وزندگی آن‌ها برای ما حاوی پیام و درس است.

معاون مجلس رئیس‌جمهور افزود: شهدای ما معرفتی عجیب داشتند و سردار شهید سلگی هم باصداقت و اخلاص خود بااحساس مسئولیت در میدان‌ها حاضر می‌شد و رهبر معظم انقلاب نیز به شهید سلگی لقب شهید زنده داده بودند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری تعاریف بسیار گران‌قدری از کتاب شرح زندگانی شهید سلگی با عنوان «آب هرگز نمی‌میرد» داشتند و از این کتاب بسیار قدردانی کردند و بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس با توجه به این‌گونه کتاب‌ها تأکید داشتند.

حسینی بیان داشت: شهید سلگی با دلاوری و با دوپای قطع‌شده در عملیات مرصاد ایثار کرد و بزرگی روح و ایمان به نتیجه است که باعث این اقدام می‌شود و در این عملیات طومار منافقین را در هم پیچیدند.

وی عنوان کرد: امروز نسل جوان را باید هرچه بیشتر بافرهنگ دوران دفاع مقدس آشنا کرد و امثال شهید سلگی و رشادت‌های رزمندگان اسلام را باید برای نسل جوان تشریح کرد.