- پایگاه تحلیلی خبری صدای نهاوند - https://sedaynahavand.ir -

امتحانات نهایی نهاوند برای اولین بار در ۳ پایه برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار صدای نهاوند، محمد قیصری در جلسه شورای آموزش و پرورش گفت: در طول سال اقدامات خوبی توسط این اداره انجام شده و اعضای این شورا نیز در کنار ما بودند که امیدواریم در سال جدید نیز این همکاری ادامه داشته باشد.

وی عنوان کرد: بیش از ۳۳۰۰ دانش آموز در نهاوند در پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم در ۱۱ حوزه امتحانی به صورت هماهنگ کشوری امتحانات نهایی را برگزار می‌کنند.

قیصری اظهار داشت: کار بسیار بزرگی در حال انجام است و برای اولین بار است که سه پایه به صورت همزمان در امتحانات نهایی شرکت می‌کنند.

مدیر آموزش و پرورش نهاوند افزود: حدود یک‌ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم برای برگزاری امتحانات این پایه‌ها چون هزینه‌های چاپ و کاغذ زیاد است.

وی با بیان اینکه از اول خرداد امتحانات نهایی شروع می‌شود، گفت: نیازمند دستگاه‌های چاپگر و اسکنر هستیم و همه باید به کمک آموزش و پرورش بیایند چون ۳ دقیقه قبل از شروع امتحانات سوالات برای کل کشور ارسال می‌شود و باید سریع چاپ و در اختیار دانش‌آموزان قرار بگیرد.

قیصری بیان داشت: به دلیل اینکه امسال برای اولین بار معدل هر سه پایه در کنکور تاثیر گذار است امتحانات به صورت کشوری برگزار می‌شود.