- پایگاه تحلیلی خبری صدای نهاوند - https://sedaynahavand.ir -

فضای شهر و سیمای شهری نهاوند زیبنده میزبانی نوروز نیست

به گزارش خبرنگار صدای نهاوند، ضرغام احمدوند صبح امروز چهارشنبه جلسه در ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان از شهرداری نهاوند خواست تا نسبت به فضاسازی فرهنگی شهر برای ماه رمضان و آماده سازی شهر برای میزبانی میهمانان نوروزی تاکید کرد

احمدوند با تاکید بر اینکه فضای شهر و سیمای شهری زیبنده میزبانی نوروز نیست و آسفالت برخی خیابان ها از جمله میدان امام ره تا کمربندی برای میزبانی جالب نیست،خواستار سرعت بخشی در اجرای مقدمات و برنامه های آماده سازی شهر برای نوروز شد.

احمدوند گفت؛ با وجود اینکه ماه رمضان هم هست برخلاف انتظار هیچ نمادو فضاسازی فرهنگی هم در شهر از میزبانی این ماه در سیمای شهر دیده نمی شود.

وی تاکید کرد؛ صنعت معدن از نیروهای بسیجی برای گشت ها و نظارت های بازار استفاده کند.

وی بر ساماندهی و ارائه لیست های کشیک داروخانه ها،نانوایی ها ، مراکز درمانی، پایگاههای امداد و نجات، مراکز عرضه سوخت،استقرار چادرهای هلال احمر تشکیل کمپینگ ها ، پاکسازی شهر از پوسترهای تبلیغاتی، برنامه های فرهنگی بقاع متبرکه، فعال شدن سینما و برگزاری نمایشگاههای فرهنگی در شهر، آماده گی آموزش پرورش بعنوان ستاد اسکان و رفته و آماده گی همه دستگاههای عضو ستاد خدمات سفر تاکید کرد.

همچنین دهیاران در روستاها حاشیه جاده ها و مسیرهای گردشگری را پاکسازی و فضا را برای میربانی میهمانان نوروزی آماده سازی کنند.

تابلوهای نصب علائم و سرعت کاه ها مکان یابی و با هدف کاهش عوامل تصادفات و حوادث های در محور فیروزان انجام شود.

سازمان همیاری نسبت به آماده سازی سراب گیان و انجام تعهدات و وظایف خود در این سراب برای مسافران نوروزی اقدام و برنامه های خود را اعلام کند.

در بحث سراب فارسبان هم با توجه به گزارش منابع طبیعی فعلا یک نفر برای انجام خدمات و اقدامات معرفی و با انجام قرارداد در روزهای آینده تعیین تکلیف خواهد شد.

سراب گاماسیاب هم عقد قرارداد و با همکاری بخش خصوصی در حال آماده سازی است.

پروژه سه راهی فارسبان هم با همکاری راه و پیگیری های رئیس دادگاه خزل ادامه و تعیین تکلیف خواهد شد.

بازارچه صنایع دستی از ۲۸ اسفند تا ۱۵ فروردین آماده ارائه خدمات و صنایع سوغات نهاوند به میهمانان نوروزی خواهد بود.

موانع مشکلات را بررسی و در کمترین زمان رفع و ساماندهی شود .