- پایگاه تحلیلی خبری صدای نهاوند - https://sedaynahavand.ir -

حقوق شهروندی معلولان در جامعه باید رعایت شود

صدای نهاوند:

معاون فرماندار شهرستان نهاوند گفت: حقوق معلولین یکی از مباحث حقوق شهروندی است و ما بایستی شرایطی را فراهم آوریم تا زمینه حضور پررنگ معلولین در جامعه فراهم شود.

به گزارش صدای نهاوند، سیدرضا سلامتی در جلسه مناسب سازی شهری برای حضور معلولان  در جامعه گفت: حقوق معلولین یکی از مباحث حقوق شهروندی است و ما بایستی شرایطی را فراهم آوریم تا زمینه حضور پررنگ معلولین در جامعه و بهره مندی از فرصت برابر از خدمات و تسهیلات ارائه شده توسط دستگاه ها و شرکت های خدمات رسان همواره شود.

سلامتی اظهار داشت: به حداقل رساندن محدودیتهای جامعه معلولان در خصوص مناسب سازی نیازمند برنامه ریزی منظم و منسجم دستگاه های مختلف دارد.

وی افزود: سهولت برای دسترسی به خدمات ارائه شده توسط دستگاههای مختلف برای معلولین میسر نیست و متاسفانه به دلیل عدم مناسب سازی ، بسیاری از معلولین خانه نشین شده اند که تبعات جبران ناپذیری برای آنان دارد.

معاون فرماندار شهرستان نهاوند افزود: مناسب‌سازی محیط علاوه بر حضور  معلولان و جانبازان  در جامعه می‌تواند برای سالمندان و کسانی که دچار شکستگی اعضا بوده و مجبور به استفاده از وسایل توانبخشی هستند، مثمر‌ثمر باشد.