- پایگاه تحلیلی خبری صدای نهاوند - https://sedaynahavand.ir -

۳میلیاردو ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار برای ساماندهی سرابهای گاماسیاب و فارسبان نهاوند

به گزارش خبرنگار صدای نهاوند، فرماندار نهاوند، مدیر کل اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری و منابع طبیعی استان همدان ظهر شنبه ۲ تیرماه از دو سراب گاماسیاب و فارسبان نهاوند بازدید کردند.

فرماندار نهاوند پس از بازدید از این دو سراب، در جمع خبرنگاران هدف خود را از این بازدیدهاتوسعه گردشگری کل شهرستان عنوان کرد.

مرادناصری گفت: مبلغ۷۵۰میلیون تومان از محل اعتبارات شهرستان ومبلغ ۷۵۰ میلیون تومان دیگر از محل اعتبارات ملی اداره کل منابع طبیعی به منظور ساماندهی سراب گاماسیاب تخصیص داده شد.

ناصری افزود: این اعتبار برای گسترش خدمات دهی همه جانبه و در شان گردشگران در بخش های مختلف نظیر احداث سکوهای نشیمن، توجه به مسائل بهداشتی و احداث سرویس های بهداشتی ،جمع آوری زباله ها، توسعه بخش های تفریحی و رفاهی متنوع وساماندهی وضعیت آنتن دهی تلفن همراه اختصاص هزینه خواهد شد.

وی افزود: برای ساماندهی سراب فارسبان نیز مبلغ ۷۵۰ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات عمرانی شهرستان و مبلغ ۷۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی اداره کل منابع طبیعی استان برای توسعه خدمات رفاهی – گردشگری،احداث خانه های بوم گردی ،آلاچیق، احداث سکوهای نشیمن وسایر بخش های زیر ساخت سراب اختصاص داده می شود.

فرماندار نهاوند ادامه داد: اختصاص این اعتبار مشروط به همکاری و مشارکت دهیار و شورای فارسبان خواهد بود در غیر این صورت این اعتبار به طرح های دیگر اختصاص خواهد یافت.

مراد ناصری بیان داشت: ۱۵۰میلیون تومان نیز از محل اعتبارات اداره امور آب شهرستان برای اصلاح و لایروبی کامل مسیر کانال داخل سراب فارسبان اختصاص داده شد.

گفتنی است: بازدید امروز فرماندار نهاوند از دو سراب، گاماسیاب و فارسبان در مجموع ۳میلیاردو ۱۵۰ میلیون تومان تخصیص اعتبار به همراه داشت که سهم سراب گاماسیاب در مجموع یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و سهم سراب فارسبان با احتساب اصلاح کانال آن، مبلغ یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان بود.